Skip to main content
AMALGAMAT STOMATOLOGICZNY

Lakiery stomatologiczne
Lakierowanie zębów jest prostym i bardzo skutecznym zabiegiem profilaktycznym. Dr Stefan Sobaniec maluje zęby preparatem w naturalnym kolorze , aby chronić zęby przed próchnicą i blokować płytkę nazębną. Zadzwoń do nas pod +48857447185, aby dowiedzieć się więcej o lakach dentystycznych w Białystok – Centrum, i umówić się na wizytę z naszymi stomatologami.

Lakierowanie jest zabiegiem profilaktycznym, który nasz stomatolog może zalecić, aby chronić zęby pacjentów przed próchnicą. Uszczelnienie jest wykonane z przezroczystego lub barwionego na kolor zębów materiału żywicznego, który jest nakładany na powierzchnię żującą zębów. Blokując bakterie i resztki pokarmu, które prowadzą do próchnicy zębów, uszczelniacz zapobiega próchnicy i powstawaniu ubytków. Lakier tworzy gładką powłokę na naturalnych dołkach i rowkach powierzchni zęba, co ułatwia skuteczne czyszczenie zębów zwykłym szczotkowaniem.

Lakiery najczęściej zalecane są dla dzieci. Nasz stomatolog często zaleca zakładanie plomb na stałe zęby trzonowe, gdy tylko się pojawią, zwykle w wieku od 6 do 12 lat. Możemy również zalecić zakładanie uszczelniaczy u dorosłych pacjentów, których zęby są podatne na próchnicę, nie były odbudowywane lub w przeszłości cierpiały z powodu próchnicy. Laki stomatologiczne możemy założyć już podczas jednej krótkiej, wygodnej wizyty w naszym gabinecie.

Lakiery mogą być potężnym narzędziem w zapobieganiu próchnicy i utrzymaniu zdrowego uśmiechu. Aby dowiedzieć się więcej o lakierach dentystycznych i jak możemy utrzymać Twój uśmiech w dobrym zdrowiu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wizyty w naszym gabinecie już dziś.