Skip to main content
Periodontologia

Laserowe leczenie chorób dziaseł

LECZENIE ZĘBÓW U DZIECI

Lasery mogą być stosowane w leczeniu chorób przyzębia. Aktualnie badania wykazały, że rezultaty leczenia dziaseł laserem w porównaniu do określonych innych opcji leczenia, w tym samego skalingu i samego polerowania korzenii były podobne. Skaling i polerowanie korzeni zębów to tradycyjna niechirurgiczna terapia stosowana w leczeniu chorób przyzębia.

Czy stosowanie lasera w terapii chorób przyzębia może zaszkodzić pacjentom?
Tak i nie. Lasey mają różne długości fal i poziomy mocy, które można bezpiecznie stosować podczas różnych procedur periodontologicznych i chirurgicznych. Jednak uszkodzenie tkanek przyzębia może wystąpić, jeśli podczas zabiegu na przyzębiu zostanie użyty laser o niewłaściwej długości fali i / lub poziomie mocy.

Czy obecne badania nad laserami potwierdzają skuteczność ich stosowania w periodontologii?
Obecnie nie ma wystarczających dowodów na to, że jakakolwiek konkretna długość fali lasera przewyższa tradycyjne metody leczenia typowych chorób przyzębia, takich jak zapalenie dziaseł (gingivitis) lub przyzębia (periodontitis) – paradontoza.

Czy mogę ufać twierdzeniom w reklamie leczenia paradontozy wykonanej za pomocą lasera?
Ważne jest, aby uważać na reklamy, które brzmią zbyt dobrze, aby mogły być prawdziwe. Specjalista periodontolog może pomóc pacjentowi oddzielić fakty od szumu medialnego.