Skip to main content
Periodontologia

Implanty stomatologiczne – implanty zębowe

Ropa


Implant dentystyczny to sztuczny korzeń zęba, który umieszcza się w szczęce w celu założenia koronki lub mostka. Implanty dentystyczne mogą być rozwiązaniem dla osób, które straciły ząb lub zęby z powodu choroby przyzębia, urazu lub z innego powodu.

Rodzaje implantów dentystycznych – implantów zebowych
Endosteal wewnątrzkostny: Jest to najczęściej stosowany typ implantu. Implant może być w kształcie śruby, cylindra lub ostrza, chirurgicznie umieszczonego w szczęce. Każdy implant utrzymuje jeden lub więcej zębów protetycznych koron lub mostów. Ten typ implantu jest ogólnie stosowany jako alternatywa dla pacjentów z mostkami lub protezami ruchomymi.

Podokostnowy (na kości): Jest umieszczany na kości szczeki – pod dziąsłem, a metalowe słupki implantu wystają z dziąsła, implant przytrzymuje protezę. Ten rodzaju implanty jest stosowane u pacjentów, którzy nie mogą nosić konwencjonalnych protez i którzy mają minimalną wysokość kości.

Czy kwalifikujesz się do implantów zębowych?
Idealnym kandydatem do implantu zębowego jest zdrowy pacjent, ze zdrową jamą ustną. Do utrzymania implantu potrzebna jest odpowiednia ilość kości w szczęce i odpowiednia chigiena, a najlepszym kandydatem do zabiegu implanatacji jest pacjent mający zdrowe tkanki dziąseł wolne od chorób przyzębia i odpowiednią ilość kości.

Implanty stomatologiczne są trwale związane z kością i tkankami dziąseł – kość przerasta implant, tworzy się kościozrost z metalem. Ponieważ periodontolodzy są ekspertami dentystycznymi specjalizującymi się właśnie w tych obszarach, są idealnymi specjalistami do zabiegu implantacji. Periodontolodzy mają nie tylko doświadczenie w pracy z innymi specjalistami, ale także specjalną wiedzę, przeszkolenie i zaplecze, których potrzebujesz, aby Twoje nowe zęby na implantach wyglądały doskonale – jak twoje własne. Będziemy dokładać wszelkich starań, aby Twoje marzenia o pieknym uśmiechu się spełniły.

Jak wygląda zabieg periodontologiczny?
Powodzenie immplantacji jest wynikiem pracy zespołu pomiędzy tobą, twoim dentystą i periodontologiem. Twój periodontolog i dentysta skonsultują się z tobą, aby ustalić, gdzie i jak należy umieścić implant, jakie masz wymagania i wyjaśnią jakie są możliwości odbudowy. W zależności od konkretnego stanu i wybranego implantu, periodontolog opracuje plan leczenia dostosowany do Twoich potrzeb.

Odtworzenie pojedynczego zęba – jeśli brakuje jednego zęba, jeden implant i korona mogą go zastąpić. Odtworzenie kilku zębów – jeżeli brakuje kilku zębów, mogą je zastąpić mosty oparte na implantach.
Odbudowa wszystkich zębów – jeśli brakuje Ci wszystkich zębów, możesz zastąpić je pełnym mostem lub pełną protezą opartą na implantach.

Zabieg Podnoszenia zatok – kluczem do sukcesu utrzymania implantu jest ilość i jakość kości, w której ma zostać umieszczony implant.
Jednym z najtrudniejszych obszarów do skutecznego umieszczenia implantów dentystycznych z powodu niewystarczającej ilości i jakości kości oraz bliskości zatoki szczękowej jest tylna część szczęki – zęby trzonowe. Podnoszenie dna zatoki szczękowej może pomóc rozwiązać ten problem, podnosząc dno zatoki i budująć kość do umieszczenia implantów dentystycznych.
Modyfikacja wyrostka zębodołowego. Deformacje w górnej lub dolnej szczęce mogą sprawić, że nie będziesz mieć odpowiedniej ilości i jakości kości do umieszczenia implantów zębowych. Aby rozwiązać ten problem, dziąsło jest podnoszone z wyrostka, aby odsłonić ubytek kostny. Ubytek jest następnie wypełniany kością lub jej substytutem, aby utworzyć szerszy wyrostek. Wykazano, że modyfikacja kości wyrostka zębodołowego znacznie poprawia wygląd i zwiększa szanse na powodzenie zabiegu implantacji.

Pielęgnacja implantów dentystycznych:
Jak wiesz, twoje własne zęby wymagają starannej domowej pielęgnacji jamy ustnej i regularnych wizyt u dentysty. Implanty dentystyczne są jak twoje zęby i wymagają takiej samej opieki. Aby Twój implant był czysty i pozbawiony płytki nazębnej, nadal stosuj szczotkowanie i nitkowanie!

Po zabiegu periodontolog będzie ściśle współpracować z Tobą i Twoim dentystą, aby opracować dla Ciebie najlepszy plan opieki. Zaplanowane będą okresowe wizyty kontrolne w celu monitorowania implantu, zębów i dziąseł, aby upewnić się, że są zdrowe.