Dr Sobaniec - dr n. med. stom. Stefan Sobaniec MD–PhD

      Mapa strony

Co robić po zabiegu usunięcia zęba?

Po zabiegu ekstrakcji należy trzymać się następujących zasad:

1. Zagryzać tampon przez 30 min. W przypadku przedłużonego krwawienia można ponownie zagryźć jałowy tampon na kolejne pół godziny (jałowe tampony dostępne są w każdej aptece).

2. Warto przykładać do policzka zimne okłady 2-3 godziny po zabiegu. Zmniejszy to dolegliwości bólowe i ewentualny obrzęk.

3. Przez 2 godziny nie wolno jeść i pić.

4. Przez 24 godziny nie wolno palić papierosów, spożywać alkoholu, pić gorących płynów,płukać jamy ustnej. Wieczorem delikatnie umyć zęby omijając ranę. Skrzep znajdujący się w zębodole jest najlepszym opatrunkiem zapewniającym prawidłowe gojenie się rany!

Szary nalot na skrzepie jest normalnym obrazem gojenia.

5. Po zejściu znieczulenia w razie konieczności można zażyć leki przeciwbólowe

(np. Dexak, Saridon, Paracetamol, Apap, Panadol, Ibuprom, Nurofen) z wyjątkiem preparatów zawierających kwas acetylosalicylowy np. Aspiryna, Polopiryna

6. Jeśli zostały przepisane dodatkowe leki to należy je brać zgodnie z zaleceniami

7. W przypadku przedłużonego krwawienia lub wystąpienia po kilku dniach silnego bólu należy jak najszybciej skontaktować się z naszym gabinetem (tel. 85 7447185, kom. 603744704).

8. Jeżeli rana została zaszyta proszę zgłosić się po 7-10 dniach w celu usunięcia szwów.

9. Dzień po zabiegu należy zacząć płukać okolicę, płukankami do higieny jamy ustnej, ziołami (szałwia), lub preparatami zawierającymi chlorcheksydynę (Eludrill, Periokin)

Chcesz skorzystać z usuwania zębów w Białymstoku? Nasz dentysta oferuje profesjonalną opiekę i bezbolesne usuwanie zębów. Zapewniamy kompleksową opiekę dentystyczną i szybkie, sprawne usuwanie zębów w Białymstoku. Zapraszamy do naszego gabinetu!

Szukaj

Informacje o licencji

Ups! Licencja nie jest jeszcze aktywna


×

Licencja dla tej strony nie została jeszcze aktywowana lub licencja wygasła.


Spróbuj ponownie

  • Jeśli Twoja witryna działała i przestała, skontaktuj się ze swoją firmą hostingową - to firma, za którą płacisz za stronę internetową, domenę lub hosting
  • Jeśli Twoja witryna jeszcze nie działała, prawdopodobnie nie masz licencji. Możesz skontaktować się ze swoją firmą hostingową w celu uzyskania pomocy lub samodzielnie uzyskać licencję
    Zaloguj się Uzyskaj licencję dla domeny