Dr Sobaniec - dr n. med. stom. Stefan Sobaniec MD–PhD

      Mapa strony

Zalecenia dla pacjenta - zalecenia po zabiegu stomatologicznym

Poniżej przedstawiliśmy podstawowe instrukcje dotyczące niektórych z najczęściej wykonywanych zabiegów w naszym gabinecie. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt telefoniczny w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Pamiętaj, że potrzeba kilku dni, abyś mógł się przyzwyczaić do nowego zgryzu. Jeśli po upływie kilku dni nadal odczuwasz problemy ze zgryzem, zadzwoń i umów się na wizytę u naszych stomatologów w celu skorygowania zgryzu

Będziesz odczuwać pewną wrażliwość na ciepło i zimno, a dziąsła mogą być obolałe przez kilka dni. Zalecamy stosowanie ciepłej płukanki z sody oczyszczonej (1 łyżeczka sody w pół szklance przegotowanej wody) trzy razy dziennie, aby zmniejszyć ból i obrzęk. Można również stosować łagodne środki przeciwbólowe (takie jak paracetamol, Ibuprofen).

Nie należy się martwić, jeśli wystąpią problemy z mówieniem. Po kilku dniach przyzwyczaisz się i będziesz mógł znowu normalnie mówić. Może również wystąpić zwiększone ślinienie się, które powinno ustąpić po około tygodniu.

Zalecamy, aby:

Kontynuować codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów. Regularna pielęgnacja domowa i wizyty kontrolne u naszych dentystów są kluczowe dla długoterminowego sukcesu Twoich zębów.

Unikać pokarmów, które mogą spowodować pęknięcie, wyszczerbienie lub uszkodzenie zębów, takich jak twarde i lepkie pokarmy.

Wyposaż się w indywidualny sportowy ochraniacz na zęby lub ochraniacz nocny, jeśli uprawiasz sport lub zgrzytasz zębami w nocy. Zapobiegnie to uszkodzeniu Twoich ust i zębów.

Bądź świadomy, że palenie lub inne używanie tytoniu zabarwi Twoje zęby. Zalecamy, aby rozważyć rzucenie palenia. Inne pokarmy i napoje mogą przebarwiać zęby, takie jak kawa, czerwone wino, herbata i jagody.

Po założeniu korony lub mostu

Korony i mosty dentystyczne zazwyczaj wymagają 2-3 wizyt, aby je wykonać. Podczas pierwszej wizyty zęby są przygotowywane do wykonania uzupełnienia i pobierane są wyciski, na podstawie których wykonuje się korony i mosty. Na koniec tej wizyty zostaną założone tymczasowe korony i mosty. Zalecamy, aby:

Unikać jedzenia i picia gorących napojów do czasu ustąpienia odrętwienia spowodowanego działaniem środka znieczulającego.

Unikać spożywania lepkich lub twardych pokarmów.

Jeśli to możliwe, żuć po drugiej stronie jamy ustnej.

Należy normalnie szczotkować zęby, ale ostrożnie używać nici dentystycznej i nie ciągnąć jej do góry. Może to spowodować przemieszczenie się uzupełnienia tymczasowego. Zamiast tego należy wyciągnąć nić z boku.

Stosuj wszelkie przepisane lub zalecane leki przeciwbólowe zgodnie z zaleceniami naszych stomatologów.

Jeśli korona tymczasowa odpadnie, zadzwoń do nas pod numer +48857447185, abyśmy mogli ją ponownie zacementować. Pamiętaj o zabraniu ze sobą korony tymczasowej. Tymczasowa korona zapobiegnie przemieszczaniu się pozostałych zębów i zapewni prawidłowe dopasowanie ostatecznego uzupełnienia.

Po każdej wizycie mogą Państwo odczuwać wrażliwość na temperaturę i nacisk. Powinno to ustąpić po kilku tygodniach od założenia ostatecznego uzupełnienia protetycznego.

Po usunięciu zęba

Po usunięciu zęba należy nadal delikatnie przygryzać gazik przez 30-45 minut. Jeśli krwawienie lub sączenie nie ustępuje, należy zastosować kolejny gazik i mocno przygryzać przez kolejne 30 minut. Być może trzeba będzie powtórzyć ten proces kilka razy.

Zalecamy, aby:

Nie płukać energicznie, nie pić alkoholu, nie szczotkować zębów w pobliżu miejsca ekstrakcji przez 72 godziny.

Ograniczyć nadmierną aktywność fizyczną przez 24 godziny po zabiegu.

Przyłóż na miejsce zabiegu okład z lodu lub nieotwartą torebkę mrożonego groszku lub kukurydzy, aby zminimalizować obrzęk. Możesz oczekiwać, że obrzęk ustąpi po około 48 godzinach.

Użyj wszystkich leków przeciwbólowych i antybiotyków przepisanych zgodnie z zaleceniami.

W dniu ekstrakcji należy pić dużo płynów i stosować odżywczą, miękką dietę. Możesz wznowić normalne przyjmowanie pokarmów, jak tylko poczujesz się z tym dobrze.

Po 24 godzinach należy powrócić do normalnej pielęgnacji zębów, w tym do szczotkowania i nitkowania zębów co najmniej raz dziennie.

Po kilku dniach można powrócić do wszystkich normalnych czynności.

Jeśli wystąpi silny ból, obfite krwawienie, obrzęk utrzymujący się przez 2-3 dni lub reakcja na jakiekolwiek leki, prosimy o kontakt z naszym gabinetem pod numerem telefonu +48857447185.

Po założeniu wypełnienia kompozytowego

Jeśli zastosowano znieczulenie, wargi i język będą prawdopodobnie zdrętwiałe przez kilka godzin po wizycie. Należy unikać żucia i picia gorących napojów do czasu ustąpienia odrętwienia.

Po założeniu wypełnienia może wystąpić wrażliwość na ciepło, zimno i/lub nacisk. Należy zastosować łagodny środek przeciwbólowy (taki jak Ibuprofen, Paracetamol lub aspiryna), aby złagodzić wrażliwość. Jeśli wrażliwość utrzymuje się dłużej niż kilka dni lub nasila się, prosimy o kontakt z naszym gabinetem pod numerem telefonu +48857447185. Prosimy również o kontakt, jeśli zgryz jest nierówny lub jeśli odczuwają Państwo uporczywy ból.

Jeść i przeżuwać zalecamy po ustąpieniu działania środka znieczulającego (po około 2-3 godzinach).

Gabinet stomatologiczny Dr Stefana Sobaniec to profesjonalne miejsce, w którym możesz uzyskać wszystkie usługi stomatologiczne, jakie są dostępne w Białymstoku. Oferujemy szeroki zakres usług, w tym leczenie zębów, wybielanie, implanty, protetyka, endodoncja i inne. Personel naszego gabinetu to doświadczeni dentyści, którzy wykonują wysokojakościowe usługi stomatologiczne. Gwarantujemy najwyższą jakość obsługi i przestrzegamy najwyższych standardów higieny. Jeśli szukasz profesjonalnego gabinetu stomatologicznego w Białymstoku, skontaktuj się z nami i odwiedź Gabinet Stomatologiczny Dr Stefana Sobaniec.

Szukaj

Informacje o licencji

Ups! Licencja nie jest jeszcze aktywna


×

Licencja dla tej strony nie została jeszcze aktywowana lub licencja wygasła.


Spróbuj ponownie

  • Jeśli Twoja witryna działała i przestała, skontaktuj się ze swoją firmą hostingową - to firma, za którą płacisz za stronę internetową, domenę lub hosting
  • Jeśli Twoja witryna jeszcze nie działała, prawdopodobnie nie masz licencji. Możesz skontaktować się ze swoją firmą hostingową w celu uzyskania pomocy lub samodzielnie uzyskać licencję
    Zaloguj się Uzyskaj licencję dla domeny