Dr Sobaniec - dr n. med. stom. Stefan Sobaniec MD–PhD

      Mapa strony

Wybielanie zębów cytryną

Tajnym składnikiem kolejnego domowego sposobu wybielania zębów jest cytryna. Wciąż w internecie można znaleźć porady dotyczące wybielania zębów za pomocą soku cytrynowego. Zdrowie a wybielanie zębów cytryną...

Polega on na aplikacji kilka razy dziennie soku z cytryny na zęby. Kwasy zawarte w cytrynie mają rzekomo działać wybielająco.

Problem polega na tym, że kwas cytrynowy to substancja dość agresywna i może poważnie zaszkodzić naszym zębom. Oczywiście, wypicie szklanki lemoniady czy (lub lubiącym wyzwania) soku z cytryny nikomu nie zepsuje zębów. Poważniejsze konsekwencje mogą pojawić się wtedy, kiedy wystawiamy szkliwo na długotrwały i intensywny kontakt z cytryną. Taka terapia może naprawdę zaszkodzić zębom. W skrajnych przypadkach, zamiast pięknych białych zębów możemy doczekać się problemów z próchnicą i niezbyt ciekawego, ciemnego koloru szkliwa.

Zdrowe i białe zęby są swego rodzaju wizytówką, która dodaje nam pewności siebie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów. Dostępnych jest wiele metod - od wybielających past i płynów, po profesjonalne zabiegi w gabinecie dentystycznym. Należy sobie jednak odpowiedzieć na ważne pytanie - czy wybielanie zębów na pewno nam nie zaszkodzi?

U wielu pacjentów już samo piaskowanie zębów oraz skaling pozwalają na uzyskanie bielszego uśmiechu. Częste picie ciemnego wina, kawy i herbaty, a także palenie papierosów powoduje powstawanie nieestetycznego osadu na zębach oraz sprzyja osadzaniu się kamienia nazębnego. W trakcie piaskowania usuwa się płytkę nazębną oraz wszelkie przebarwienia i osady, zaś zabieg skalingu usuwa gromadzący się wokół szyjek zębowych kamień nazębny. Trzeba mieć jednak świadomość, że zabiegi te nie zmieniają naturalnego koloru zębów. Bywa również tak, że nagromadzone latami przebarwienia wnikają w głąb szkliwa i nie można ich już usunąć w inny sposób, niż przez zabieg wybielania.

Jeśli chcesz umówić się na wybielanie zębów w Białymstoku, radzimy aby skonsultować się z nami telefonicznie lub online. Wybielanie zębów lampą jak i wybielanie zebów nakładkowe wymaga badania w gabinecie i ustalenia wstępnego planu działania. Zapraszam do kontaktu - dentysta Białystok centrum - dr Stefan Sobaniec.

Szukaj

Informacje o licencji

Ups! Licencja nie jest jeszcze aktywna


×

Licencja dla tej strony nie została jeszcze aktywowana lub licencja wygasła.


Spróbuj ponownie

  • Jeśli Twoja witryna działała i przestała, skontaktuj się ze swoją firmą hostingową - to firma, za którą płacisz za stronę internetową, domenę lub hosting
  • Jeśli Twoja witryna jeszcze nie działała, prawdopodobnie nie masz licencji. Możesz skontaktować się ze swoją firmą hostingową w celu uzyskania pomocy lub samodzielnie uzyskać licencję
    Zaloguj się Uzyskaj licencję dla domeny