Dr Sobaniec - dr n. med. stom. Stefan Sobaniec MD–PhD

      Mapa strony

WIZYTA U DENTYSTY: CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ

BADANIE KOMPLEKSOWE

Przy pierwszej wizycie w gabinecie stomatologicznym prawdopodobnie zostanie przeprowadzone kompleksowe badanie. Nawet jeśli korzystałeś z regularnej opieki u innego stomatologa, nowy dentysta będzie chciał zapoznać się z Twoim stanem zdrowia. Pozwoli mu to łatwiej zauważyć zmiany lub problemy podczas kolejnych wizyt. Podczas kompleksowego badania stomatolog obejrzy znacznie więcej niż tylko zęby.

Głowa i szyja - dentysta obejrzy twarz, szyję i usta, aby upewnić się, że nie występują na nich nietypowe obrzęki, suchość warg, krwawienie lub inne nieprawidłowości wymagające dalszej kontroli.

Dentysta zbada staw skroniowo-żuchwowy, aby sprawdzić, czy nie występują w nim problemy. Staw ten kieruje pracą żuchwy podczas otwierania ust. Często nazywa się go stawem skroniowo-żuchwowym. Poinformuj dentystę, jeśli odczuwasz jakikolwiek ból lub bolesność w obrębie tego stawu. Dentysta zbada również ślinianki i węzły chłonne w okolicy szyi. Opuchlizna lub tkliwość w tych miejscach może wskazywać na infekcję lub chorobę.

Tkanki miękkie - Tkanki miękkie jamy ustnej obejmują język, wewnętrzną stronę warg i policzków, a także dno i sklepienie jamy ustnej. Dentysta sprawdzi, czy nie ma na nich plam, skaleczeń, obrzęków, narośli lub innych nieprawidłowych obszarów.

Przyzębie - Dentysta obejrzy dziąsła pod kątem oznak zaczerwienienia lub zapalenia (obrzęku). Może je delikatnie ukłuć, aby sprawdzić, czy łatwo krwawią. Objawy te mogą wskazywać na chorobę dziąseł. Dentysta może użyć specjalnej sondy, aby zmierzyć głębokość kieszonek między zębami a dziąsłami. Kieszonki głębsze niż 3 milimetry często wskazują na chorobę przyzębia. Jeśli masz chorobę przyzębia, dentysta może zalecić leczenie lub skierować Cię do periodontologa. Jest to specjalista zajmujący się leczeniem chorób dziąseł.

Okluzja - Twój dentysta może sprawdzić, jak dobrze zęby pasują do siebie, badając Twój zgryz. Jeśli zęby nie wydają się pasować do siebie prawidłowo, dentysta może poprosić Cię o nagryzienie specjalnego wosku lub kalki. Kalka tworzy na zębach tymczasowe ślady, które pokazują, gdzie zęby się łączą.

Badanie kliniczne zębów - Twój dentysta sprawdzi, czy nie ma próchnicy, oglądając każdą powierzchnię zęba (używając lusterka, aby zobaczyć tylną stronę zębów). Często będzie on badał zęby przy użyciu narzędzia zwanego zgłębnikiem w celu wykrycia ubytków. Jeśli masz wypełnienia, stałe mosty, korony, implanty lub inne uzupełnienia, dentysta sprawdzi, czy są one w dobrym stanie i czy zęby wokół nich nie mają oznak próchnicy.

Zdjęcia rentgenowskie - Jeśli po raz pierwszy spotykasz się z nowym dentystą, poproś o kopię zdjęć rentgenowskich od poprzedniego dentysty. Pozwoli to uniknąć powtórnego wykonywania zdjęć rentgenowskich. Jeśli nie miałeś ostatnio wykonywanych zdjęć rentgenowskich, zostaną one wykonane, aby pomóc dentyście w poszukiwaniu próchnicy (ubytków) lub innych problemów, które nie mogą być widoczne podczas badania klinicznego. Zdjęcia rentgenowskie są również najlepszym sposobem, aby dentysta mógł zauważyć potrzebę leczenia kanałowego lub utratę kości, która może wskazywać na zaawansowaną chorobę dziąseł.

Stomatologia estetyczna w Białymstoku to specjalność gabinetu stomatologicznego Dr. Stefana Sobaniec. W ofercie znajdą Państwo szeroki wybór usług w zakresie stomatologii estetycznej, takich jak zabiegi protetyczne, licówki, wybielanie zebów , leczenie kanałowe, a także periodontologię i leczenie próchnicy. Dr Sobaniec oferuje pacjentom nowoczesną technologię i wykwalifikowany personel, co umożliwia wykonanie wszystkich procedur zgodnie z najwyższymi standardami. Doświadczony lekarz stomatolog w połączeniu z najnowocześniejszymi narzędziami diagnostycznymi i leczniczymi pozwala na wykonanie wszystkich zabiegów stomatologicznych zgodnie z indywidualnymi potrzebami pacjenta. Dr Sobaniec zapewnia pacjentom kompleksową opiekę stomatologiczną i estetyczną z zachowaniem najwyższych standardów.

Rezultaty pięknego uśmiechu w zasięgu ręki! Jeśli szukasz doświadczonego stomatologa w Białymstoku, to znalazłeś idealne miejsce do skorzystania z profesjonalnego leczenia zębów. Sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z najnowocześniejszych technik leczenia zębów w Białymstoku.

Szukaj

Informacje o licencji

Ups! Licencja nie jest jeszcze aktywna


×

Licencja dla tej strony nie została jeszcze aktywowana lub licencja wygasła.


Spróbuj ponownie

  • Jeśli Twoja witryna działała i przestała, skontaktuj się ze swoją firmą hostingową - to firma, za którą płacisz za stronę internetową, domenę lub hosting
  • Jeśli Twoja witryna jeszcze nie działała, prawdopodobnie nie masz licencji. Możesz skontaktować się ze swoją firmą hostingową w celu uzyskania pomocy lub samodzielnie uzyskać licencję
    Zaloguj się Uzyskaj licencję dla domeny