Dr Sobaniec - dr n. med. stom. Stefan Sobaniec MD–PhD

      Mapa strony

Stomatologia zachowawcza zajmuje się metodami zachowania zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze.

Obecnie, leczenie ubytków próchnicowych stało się całkowicie bezbolesne, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, może być wykonane w bardzo estetyczny sposób, przywracając im ich naturalne właściwości. Materiały do wypełnień w przychodni Medyk posiadają szeroką gamę kolorów, która pozwala na ich perfekcyjne dopasowanie, dokładnie do koloru zębów oraz wymagań Pacjenta.

W naszym gabinecie dentystycznym wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały do wypełnień ubytków. Są nimi kompozyty hybrydowe i kompomery, a także glassionomery. Materiały te oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność każdego z zębów. Ich nowoczesność to także cecha braku tzw. "skurczu polimerazycyjnego", dzięki czemu nie mamy efektu nieszczelności brzeżnej, a w konsekwencji brak podstaw do wytworzenia się próchnicy wtórnej (na brzegach wypełnienie). Wszystkie używane przez nas materiały są idealnie polerowane i to jeszcze jedna cecha zwiększająca ich trwałość.

Domeną stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica.

Z pojęciem próchnicy wiążą się następujące objawy: począwszy od nieestetycznych plam próchnicowych na zębach, poprzez ubytki twardych części zębów, które nie leczone mogą doprowadzić do podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba - miazgi, co wiąże się z dolegliwościami bólowymi i wykluczeniem zęba z czynności żucia. W skrajnych przypadkach nie leczona próchnica może doprowadzić do obumarcia zęba, co z kolei nie tylko pogarsza estetykę uśmiechu, ale może mieć wpływ na zdrowie całego organizmu - ukryte ognisko infekcji. Ostatecznym postępowaniem w leczeniu skutków próchnicy jest usunięcie zęba, co jest dużą stratą zważywszy na fakt, że nawet najdoskonalsze uzupełnienie nie zastąpi własnych, zdrowych zębów. Pacjenci zgłaszający się do naszej praktyki stomatologicznej w Białymstoku spotkają się z fachową, rzetelną poradą i pomocą niezależnie od etapu rozwoju choroby próchnicowej dotykającej ich uzębienie.

Współczesną stomatologię zachowawczą, w związku ze stopniem zaawansowania choroby, dzieli się zazwyczaj na trzy ściśle powiązane ze sobą działy:

profilaktykę - zapobieganie powstawaniu próchnicy i paradontozy;

kariologię - leczenie próchnicy prostej (nie powikłanej reakcją ze strony miazgi);

endodoncję - leczenie próchnicy powikłanej zapaleniem, obumarciem lub zgorzelą miazgi.


Stomatologia zachowawcza zajmuje się metodami zachowania zębów w ich naturalnym kształcie i kolorze. Obecnie, leczenie ubytków próchnicowych stało się całkowicie bezbolesne, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, może być wykonane w bardzo estetyczny sposób, przywracając im ich naturalne właściwości. Materiały do wypełnień w naszym gabinecie stomatologicznym posiadają szeroką gamę kolorów, która pozwala na ich perfekcyjne dopasowanie, dokładnie do koloru zębów oraz wymagań Pacjenta.

W naszej praktyce dentystycznej w Białymstoku wykorzystujemy najnowocześniejsze materiały do wypełnień ubytków. Są nimi kompozyty hybrydowe i kompomery, a także glasjonomery. Materiały te oddają niezwykle wiernie naturalny kolor i przezierność każdego z zębów. Ich nowoczesność to także cecha braku tzw. "skurczu polimerazycyjnego", dzięki czemu nie mamy efektu nieszczelności brzeżnej, a w konsekwencji brak podstaw do wytworzenia się próchnicy wtórnej (na brzegach wypełnienie). Wszystkie używane w naszym gabinecie materiały są idealnie polerowane i to jeszcze jedna cecha zwiększająca ich trwałość.

Domeną stomatologii zachowawczej jest zapobieganie oraz leczenie skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby cywilizacyjnej zębów, jaką jest próchnica.

Z pojęciem próchnicy wiążą się następujące objawy: począwszy od nieestetycznych plam próchnicowych na zębach, poprzez ubytki twardych części zębów, które nie leczone mogą doprowadzić do podrażnienia i uszkodzenia wewnętrznej tkanki zęba - miazgi, co wiąże się z dolegliwościami bólowymi i wykluczeniem zęba z czynności żucia. W skrajnych przypadkach nie leczona próchnica może doprowadzić do obumarcia zęba, co z kolei nie tylko pogarsza estetykę uśmiechu, ale może mieć wpływ na zdrowie całego organizmu - ukryte ognisko infekcji. Ostatecznym postępowaniem w leczeniu skutków próchnicy jest usunięcie zęba, co jest dużą stratą zważywszy na fakt, że nawet najdoskonalsze uzupełnienie nie zastąpi własnych, zdrowych zębów. Pacjenci zgłaszający się do naszego gabinetu dentystycznego w Białymstoku spotkają się z fachową, rzetelną poradą i pomocą niezależnie od etapu rozwoju choroby próchnicowej dotykającej ich uzębienie.

Jeśli szukasz profesjonalnego dentysty w Białymstoku, zapraszamy do naszej kliniki! Posiadamy wykwalifikowanych lekarzy, którzy zajmą się Twoimi zębami z najwyższą starannością. Zajmujemy się wszystkimi rodzajami leczenia zębów, od zwykłego leczenia zębów po korekty i wszelkiego rodzaju estetyczne usługi. Wykonujemy także profilaktykę i higienizację jamy ustnej. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług dentystycznych w Białymstoku!

Dentysta w Białymstoku Dr Stefan Sobaniec - doświadczeni specjaliści w zakresie leczenia zębów. Skorzystaj z najlepszych usług stomatologicznych, aby zadbać o swoje zdrowie jamy ustnej i cieszyć się pięknym uśmiechem. Odwiedź nasz gabinet dentystyczny w Białymstoku i skorzystaj z profesjonalnego leczenia zębów.

Szukaj

Informacje o licencji

Ups! Licencja nie jest jeszcze aktywna


×

Licencja dla tej strony nie została jeszcze aktywowana lub licencja wygasła.


Spróbuj ponownie

  • Jeśli Twoja witryna działała i przestała, skontaktuj się ze swoją firmą hostingową - to firma, za którą płacisz za stronę internetową, domenę lub hosting
  • Jeśli Twoja witryna jeszcze nie działała, prawdopodobnie nie masz licencji. Możesz skontaktować się ze swoją firmą hostingową w celu uzyskania pomocy lub samodzielnie uzyskać licencję
    Zaloguj się Uzyskaj licencję dla domeny