Dr Sobaniec - dr n. med. stom. Stefan Sobaniec MD–PhD

      Mapa strony

Protetyka stomatologiczna - jej zadaniem jest przywrócić Pacjentowi funkcje lub zdolność żucia, fonetyki i estetyki.

Protetyka stomatologiczna - jej zadaniem jest przywrócić Pacjentowi funkcje lub zdolność żucia, fonetyki i estetyki.Każdy brakujący ząb powinien być uzupełniony, gdyż zapobiega to przemieszczaniu się zębów sąsiednich do luki i powstawaniu zaburzeń zgryzowych. Są to tak zwane węzły urazowe, utrudniające prawidłowe kontakty zębów. Na skutek tych przeszkód może dojść do przesunięć w stawach skroniowo-żuchwowych i powstają w nich zaburzenia - artropatie, albo artromiopatie.

W przypadku złamania części lub całości korony zęba dentysta może wykonać:

- inlay/onlay – wkłady i nakłady odtwarzające powierzchnię zgryzową i punkty styczne w zębach bocznych. Są wykonywane laboratoryjnie z kompozytu, porcelany, złota, stomatolog osadza je w wypreparowanym ubytku za pomocą specjalnych cementów

- wkłady koronowo – korzeniowe – stosowane w przypadku zniszczenia dużej części korony. Jest to wspaniałe wypełnienie dla odbudowy złamanych zębów.

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odbudową brakujących zębów oraz rekonstrukcją zębów bardzo zniszczonych. Współczesna protetyka korzysta z najnowszych osiągnięć technologicznych i materiałowych jak wykonywane komputerowo licówki i korony pełnoceramiczne czy implanty. W dzisiejszej protetyce stosuje się również wiele rozwiązań znanych od stuleci, jak choćby korzystanie z zalet metali szlachetnych, takich jak złoto i platyna (wkłady koronowo-korzeniowe i korony licowane porcelaną).

Jeśli szukasz dobrego protetyka w Białymstoku, to zapraszamy do naszego gabinetu dentystycznego. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy, którzy oferują usługi protetyczne najwyższej jakości. Poznaj dobrego protetyka w Białymstoku i skorzystaj z naszych usług!

Szukaj