Dr Sobaniec - dr n. med. stom. Stefan Sobaniec MD–PhD

      Mapa strony

Profilaktyka jest najważniejszą i najwdzięczniejszą dziedziną. Pacjenta nie boli i mało kosztuje.

Nie czekaj aż zęby zaczną boleć, jeśli widzisz coś co Cię niepokoi natychmiast idź do dentysty.

Lepiej zapobiegać niż leczyć.

W naszym gabinecie dentystycznym w Białymstoku wyszkolony personel poinformuje Państwa o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykona szereg zabiegów profilaktycznych takich jak:

* Przegld stanu jamy ustnej

* Profesjonalne czyszczenie zębów

* Usuwanie kamienia (skaling)

* Piaskowanie zębów

* Fluoryzacja

* Lakowanie

Profilaktyka to pierwszy, polegający na zapobieganiu powstawania chorób zębów i przyzębia (tkanek otaczających zęby), szczebel w leczeniu próchnicy i paradontozy. Prawidłowo stosowana profilaktyka pozwala osiągnąć najdoskonalsze efekty w postaci zdrowego, silnego uzębienia i pięknego, pełnego uśmiechu.

Należą do niej:

1. instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej

2. dobór preparatów i szczotek do higieny indywidualnej

3. badania kontrolne: u dzieci co 3 miesiące, u dorosłych co 6 miesięcy

4. wskazówki żywieniowe

5. profesjonalne oczyszczanie zębów - usunięcie płytki, osadu i/lub kamienia nazębnego

6. fluoryzacja indywidualna

Profilaktyka to prosta metoda leczenia dla każdego, im wcześniej wprowadzona tym dająca lepsze efekty - zdrowe zęby i dziąsła (przyzębie), oszczędność czasu i pieniędzy przeznaczonych na leczenie zębów i przyzębia, piękny naturalny i własny uśmiech przez całe życie. Głównym zadaniem profilaktyki jest walka z bakteryjną płytą nazębną - podstawową przyczyną rozwoju próchnicy i paradontozy. Z drugiej strony, profilaktyka dąży do zwiększania odporności tkanek zęba i przyzębia na atak kwasów i bakterii. W naszej praktyce dentystycznej w Białymstoku zapewniamy pacjentom pełen zakres profesjonalnie przeprowadzanych zabiegow profilaktycznych z zastosowaniem nowoczesnych a zarazem sprawdzonych metod.

Skaling to zabieg usuwania kamienia nazębnego za pomocą ręcznych bądź mechanicznych ultradźwiękowych skalerów stomatologicznych. Wyróżniamy skaling naddziąsłowy i poddziąsłowy.

Do usuwania złogów naddziąsłowych używane są narzędzia ręczne- sierpy i zrywacze oraz kirety Gracey lub narzędzia dźwiękowe lub ultradźwiękowe.

Ważna przy zabiegu jest odpowiednia aktywacja narzędzia (narzędzia ręczne) jak również stabilna pozycja ręki operatora- taka by nie uszkodzić pacjenta (oparcie palcem serdecznym na zębach pacjenta lub własnej, drugiej ręce). Leżąca pozycja pacjenta nie tylko ułatwia prace lekarzowi, ale również zapewnia komfort dla samego pacjenta, gdyż często się zdarza, że zabieg usuwania złogów jest długi i pracochłonny.

Użycie narzędzi dźwiękowych/ ultradźwiękowych nie tylko znacznie skraca czas samego zabiegu, ale dodatkowo niszczy bakterie, w związku z fenomen akustycznym i zjawiskiem kawitacji, które uszkadzając ścianę komórkowa bakterii powodują ich śmierć.

Polishing, czyli polerowanie wcześniej oczyszczonych powierzchni zębów, ma na celu ostateczne nadanie gładkości powierzeniom zębów, co zmniejsza porowatość i adhezję bakterii do tkanek zęba.

Wykonujemy go przy użyciu narzędzi maszynowych- kątnicy zaopatrzonej w gumowe kielichy lub szczoteczki z dodatkiem pasty polerskiej (np. Chema Polish), paskami diamentowymi ( do oczyszczania powierzchni stycznych), kamieniami diamentowymi( okolice poddziasłowe), kiretą Grecy, ultradźwiękowymi lub aparatami AirFlow ( polerowanie koron).

Po zabiegu skalingu i polishingu należy zastosować profilaktykę fluorkową i/ lub chlorcheksydynową- w celu odbudowy szkliwa z mikroubytków powstałych podczas zabiegu jak również zniesienia nadwrażliwości zębów po zabiegu.

Sprawdź, jak skuteczna może być higienizacja zębów w Białymstoku! Przyjdź do naszego gabinetu stomatologicznego i skorzystaj z profesjonalnej usługi dentystycznej - czyszczenia i wybielania zębów. Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu i ciesz się zdrowymi, pięknymi zębami!

Jeśli szukasz zaufanych dentystów w Białymstoku, trafiłeś we właściwe miejsce. Nasza klinika oferuje szeroki zakres usług dentystycznych, dzięki czemu każdy pacjent może znaleźć odpowiednią pomoc. Dentyści Białystok są wykwalifikowani i doświadczeni w wielu dziedzinach stomatologii, a ich wiedza i umiejętności są niezbędne do zapewnienia najwyższych standardów opieki. Zespół naszych dentystów wspiera pacjentów w zachowaniu zdrowia jamy ustnej i jest zawsze gotowy do pomocy.

Szukaj

Informacje o licencji

Ups! Licencja nie jest jeszcze aktywna


×

Licencja dla tej strony nie została jeszcze aktywowana lub licencja wygasła.


Spróbuj ponownie

  • Jeśli Twoja witryna działała i przestała, skontaktuj się ze swoją firmą hostingową - to firma, za którą płacisz za stronę internetową, domenę lub hosting
  • Jeśli Twoja witryna jeszcze nie działała, prawdopodobnie nie masz licencji. Możesz skontaktować się ze swoją firmą hostingową w celu uzyskania pomocy lub samodzielnie uzyskać licencję
    Zaloguj się Uzyskaj licencję dla domeny