Dr Sobaniec - dr n. med. stom. Stefan Sobaniec MD–PhD

      Mapa strony

Porcelana dentystyczna

Porcelana dentystyczna jest produkowana w postaci proszku. Po podgrzaniu do bardzo wysokiej temperatury w specjalnym piecu, łączy się ona w jednorodną masę. Proces podgrzewania nazywa się wypiekaniem. Po ostygnięciu masa jest twarda i gęsta. Materiał ten produkowany jest w różnych odcieniach, aby jak najlepiej dopasować się do większości kolorów zębów. Wypiekana porcelana ma przezierność podobną do szkliwa zębów, dzięki czemu można z niej wykonywać korony porcelanowe, licówki i wkłady o bardzo przyjemnym wyglądzie. Składniki porcelany obejmują skaleń, kaolin, krzemionkę w postaci kwarcu, materiały, które działają jako topniki obniżające temperaturę topnienia, tlenek metalu i substancje wiążące. Porcelany dzielą się na wysoko-, średnio- i niskotopliwe, w zależności od temperatury, w której zachodzi proces stapiania.

Porcelany wysokotopliwe.

Porcelany wysokotopliwe topią się w temperaturze 2400o Fahrenheita lub wyższej. Stosuje się je do produkcji pełnych koron porcelanowych (koron pełnoceramicznych).

Porcelany średniotopliwe.

Porcelany średnio topliwe topią się w temperaturze od 2 000 do 2 400o Fahrenheita. Stosuje się je do produkcji wkładów, koron, licówek i mostów.

Porcelany niskotopliwe.

Porcelany niskotopliwe topią się w temperaturze od 1600 do 2000o Fahrenheita. Stosuje się je głównie do korekty lub modyfikacji konturów wcześniej wypalonych uzupełnień porcelanowych o wysokim lub średnim stopniu wtopienia.

Szukaj

Informacje o licencji

Ups! Licencja nie jest jeszcze aktywna


×

Licencja dla tej strony nie została jeszcze aktywowana lub licencja wygasła.


Spróbuj ponownie

  • Jeśli Twoja witryna działała i przestała, skontaktuj się ze swoją firmą hostingową - to firma, za którą płacisz za stronę internetową, domenę lub hosting
  • Jeśli Twoja witryna jeszcze nie działała, prawdopodobnie nie masz licencji. Możesz skontaktować się ze swoją firmą hostingową w celu uzyskania pomocy lub samodzielnie uzyskać licencję
    Zaloguj się Uzyskaj licencję dla domeny