Dr Sobaniec - dr n. med. stom. Stefan Sobaniec MD–PhD

      Mapa strony

Stomatolodzy dziecięcy skupiają się na opiece nad dzieckiem, a nie tylko nad jego uzębieniem. Stomatolodzy dziecięcy mogą pomóc w osłabieniu lęku dziecka przed leczeniem stomatologicznym.

Radzenie sobie z lękiem jest niezwykle ważne, ponieważ może ukształtować poglądy dziecka na temat wizyt u dentysty. Utrzymywanie prawidłowej higieny jamy ustnej i przyprowadzanie dziecka do dentysty we wczesnym wieku może stanowić podstawę pozytywnych doświadczeń stomatologicznych na całe życie. Regularne kontrole stomatologiczne i odpowiednia opieka domowa zmniejszają lęk przed stomatologią u dzieci. Wymagają one mniej leczenia w nagłych wypadkach i często mają mniej bolesne objawy.

***

Radzenie sobie z lękiem jest różne dla różnych dzieci. Starsze dzieci niekoniecznie muszą być mniej nerwowe lub bojaźliwe niż młodsze. Dentysta powinien współpracować z dzieckiem, aby doświadczenie to było jak najbardziej przyjemne.

***

Różnice w nasileniu lęku przed wizytą u dentysty u dzieci można najlepiej wyjaśnić na podstawie doświadczeń związanych z wizytą u stomatologa, czynników związanych z postawą dziecka, a także osobowości dziecka i innych czynników behawioralnych.

Niektóre techniki radzenia sobie z lękiem, które może zastosować stomatolog dziecięcy, obejmują:

Zmniejszenie lęku u rodzica – Duża część lęku dziecka pochodzi od jego rodziców. Kiedy zmniejszasz niepokój u rodzica, zmniejszasz niepokój u dziecka. „Powiedz, pokaż, zrób”. – Dentysta opowiada dziecku, co ma się wydarzyć. Następnie pokazuje dziecku narzędzia i sposób ich użycia. Następnie przystępuje do zabiegu. Spokojne mówienie – Dentysta używa kojącego głosu, aby uspokoić dziecko. Modelowanie – dziecko może obserwować, jak starsze rodzeństwo poddaje się nietraumatycznemu i skutecznemu leczeniu stomatologicznemu.

Dziecko będzie wzorowało swoje zachowanie na tym, jak zachowuje się jego rodzeństwo. Sedacja – jeśli to tylko możliwe, dentyści dziecięcy radzą sobie z lękiem bez leków. Jednak niektóre dzieci mogą potrzebować pewnego rodzaju sedacji. Rodzaje sedacji mogą obejmować ściśle monitorowane podawanie w gabinecie podtlenku azotu (gazu rozweselającego) oraz pewne leki doustne podawane przed wizytą. Amerykańska Akademia Stomatologii Dziecięcej zaleca również głęboką sedację lub znieczulenie ogólne u „wybranych” pacjentów pediatrycznych w odpowiednio wyposażonych i obsadzonych placówkach. Niektóre dzieci mogą nie być w stanie zaakceptować leczenia w gabinecie stomatologicznym. Mogą to być zarówno bardzo małe dzieci, jak i te z bardzo zaawansowaną chorobą. Dzieci te mogą wymagać przeprowadzenia leczenia stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym w szpitalu.

Jeśli szukasz dobrego dentysty w Białymstoku, zgłoś się do nas! Nasz zespół dentystów to profesjonaliści w swojej dziedzinie, którzy oferują szeroki zakres usług stomatologicznych, w tym usuwanie zębów, leczenie kanałowe, wypełnianie i wiele innych. U nas możesz liczyć na profesjonalną opiekę i zawsze zadowolenie z efektów. Zapraszamy do naszego gabinetu w Białymstoku!

Szukaj

Informacje o licencji

Ups! Licencja nie jest jeszcze aktywna


×

Licencja dla tej strony nie została jeszcze aktywowana lub licencja wygasła.


Spróbuj ponownie

  • Jeśli Twoja witryna działała i przestała, skontaktuj się ze swoją firmą hostingową - to firma, za którą płacisz za stronę internetową, domenę lub hosting
  • Jeśli Twoja witryna jeszcze nie działała, prawdopodobnie nie masz licencji. Możesz skontaktować się ze swoją firmą hostingową w celu uzyskania pomocy lub samodzielnie uzyskać licencję
    Zaloguj się Uzyskaj licencję dla domeny