Dr Sobaniec - dr n. med. stom. Stefan Sobaniec MD–PhD

      Mapa strony

Wybielanie zębów nigdy nie było bardziej dostępne niż teraz gdy mamy taką różnorodność w wyborze opcji. Marzysz o białym uśmiechu?

Przed skorzystaniem z wybielania umów się na spotkanie dentystą i skorzystaj z jego pomocy przy badaniu, i czyszczeniu zębów.

Należy usunąć powierzchniowe przebarwienia przed rozpoczęciem wybielania by osiągnąć najlepsze rezultaty.

Wtedy Twój stomatolog zdecyduje czy można dokonać wybielania twoich zębów.

Czy twoje zęby da się wybielić?

Nie każdy może skorzystać z opcji wybielania zębów. Okoliczności, które mogą uniemożliwić tą procedurę to:

- Zęby, które były rekonstruowane przy pomocy licówek (porcelanowe lub kompozytowe nakładki) lub białych wypełnień nie mogą być wybielane przy pomocy nadtlenków wodoru lub mocznika. Materiałów tych nie da się wybielić bardziej niż kolor, w którym zostały wykonane. Kolor ten został wybrany na podstawie otaczających je zębów.

Jeśli zęby te zostaną wybielone, wypełnienia bądź licówki będą odstawać kolorem od otoczenia i wyglądać sztucznie.

Wymiana starych lub odbarwionych rekonstrukcji zębów pomoże temu zapobiec.

- Zęby które mają przebarwienia wewnętrzne, odbarwienia wynikłe z procesu ich powstawania lub były leczone kanałowo mogą pozostać nietknięte typowym procesem wybielania. Wybielanie wewnętrzne lub permanentne rekonstrukcje zębów mogą być opcjami do wzięcia pod uwagę.

- Naturalne kolory zębów takie jak brązowy czy szary odcień mogą uniemożliwić osiągnięcie pożądanych rezultatów. Zazwyczaj zęby z żółtym odcieniem pozwalają osiągnąć najlepsze efekty.

- Kobiety ciężarne lub karmiące piersią powinny unikać wybielania zębów gdyż nie ma wystarczających badań, by mieć pewność bezpieczeństwa wybielania w tych okolicznościach.

- Osoby z nadwrażliwością zębów powinny unikać wybielania gdyż proces ten może sprawić, że zęby odczuwalnie staną się jeszcze wrażliwsze.

Jak wybiela się zęby?

Szkliwo czyli pierwsza warstwa powierzchni zęba jest w rzeczywistości półprzezroczyste lub całkowicie przezroczyste. Warstwa za szkliwem zwana zębiną jest zwykle żółta, ale może być szara, brązowa lub czarna.

Odcień ten jest widzialny przechodząc przez szkliwo. Przy wybielaniu roztwór nadtlenkowy umieszczany jest na szkliwie. Proces ten otwiera pory w szkliwie, pozwalając roztworowi dostać się do warstwy zębiny.

Roztwór ten zacznie wtedy rozjaśniać zębinę powodując pojawienie się bielszych zębów.

Różne marki produktów wybielających na rynku obiecują Ci jedną rzecz - dostrzegalną różnicę.

Profesjonalne wybielanie w gabinecie, profesjonalne zestawy wybielające do zabrania do domu i produkty wybielające kosmetyczne - np. wybielające pasty do zębów pozostają najczęściej używanymi metodami wybielania.

Ważne jest by mieć realistyczne oczekiwania oceniając swoje końcowe efekty; możliwe, że będzie trzeba skorzystać z kliku kuracji by osiągnąć bielszy uśmiech.

Rezultaty wybielania mogą nie być premanentne gdyż jedzenie, napoje i papierosy powodują przebarwienia.

Pamiętaj by myć zęby i używać nici dentystycznych codziennie i odwiedzać regularnie swojego dentystę na czyszczenie i badania.

Rezultaty wybielania różnią się skutecznością więc wybierz tę opcję która będzie najbardziej dopasowana do Twoich potrzeb i budżetu.

Jeśli szukasz profesjonalnego i skutecznego wybielania zębów w Białymstoku, to nasza oferta jest dla Ciebie! Sprawdź naszą niską cenę na wybielanie zębów w Białymstoku i zyskaj piękny, zdrowy i biały uśmiech!

Szukaj

Informacje o licencji

Ups! Licencja nie jest jeszcze aktywna


×

Licencja dla tej strony nie została jeszcze aktywowana lub licencja wygasła.


Spróbuj ponownie

  • Jeśli Twoja witryna działała i przestała, skontaktuj się ze swoją firmą hostingową - to firma, za którą płacisz za stronę internetową, domenę lub hosting
  • Jeśli Twoja witryna jeszcze nie działała, prawdopodobnie nie masz licencji. Możesz skontaktować się ze swoją firmą hostingową w celu uzyskania pomocy lub samodzielnie uzyskać licencję
    Zaloguj się Uzyskaj licencję dla domeny