Dr Sobaniec - dr n. med. stom. Stefan Sobaniec MD–PhD

      Mapa strony

Leczenie kanałowe, przeważnie wykonywane przez endodonte, może uratować bardzo zakażone lub zniszczone zęby.

W przypadku bardzo zaawansowanego procesu próchnicowego dochodzi do zakażenia najwrażliwszych tkanek miękkich zęba - miazgi. Zachodzi wówczas konieczność leczenia kanałowego. Dziedzina stomatologii specjalizująca się w leczeniu chorób miazgi i jej powikłań to endodoncja.

Endodoncja - daje ostatnią szansę na uratowanie zęba. W przypadku próchnicy powikłanej zapaleniem miazgi, martwicą, czy zgorzelą dentysta usuwa zainfekowaną miazgę z komory zęba i kanałów korzeniowych. Po dezynfekcji, opracowaniu tych kanałów, pustą przestrzeń stomatolog wypełnia gutaperką (żywicą) i materiałami uszczelniającymi. Wszystko dzieje się pod kontrolą endometru i zdjęć rentgenowskich (radiowizjografii).

Co to jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe (fachowa nazwa to leczenie endodontyczne lub endodoncja) to leczenie miazgi, czyli tkanek znajdujących się wewnątrz zęba.

Najczęstszy powód bólu zęba to zapalenie nerwu, którego przyczyną jest próchnica, paradontoza lub niefachowe założenie plomby, pod którą dostają się bakterie.

Leczenie kanałowe jest jedynym ratunkiem dla zęba, który bez tej metody leczenia musiałby być usunięty. Dobrze wyleczony kanałowo ząb, po rekonstrukcji może służyć praktycznie do końca życia.

Endodoncja polega na usunięciu resztek chorego nerwu i bakterii z kanałów nerwowych, ich dokładne oczyszczenie i wypełnienie specjalną substancją. Po takim zabiegu możliwa jest odbudowa korony zęba.

Jeśli szukasz doświadczonego dentysty, który wykona dla Ciebie leczenie kanałowe w Białymstoku, to jesteś we właściwym miejscu. Nasz zespół specjalistów oferuje wysokiej jakości usługi endodoncji, które pomogą Ci wyeliminować ból zębów i zapobiec dalszym problemom. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług endodoncji w Białymstoku!

Endodonta w Białymstoku, czyli leczenie kanałowe zębów. Skorzystaj z usług profesjonalnego endodonty w Białymstoku i ciesz się długotrwałym zdrowiem jamy ustnej.

Szukaj

Informacje o licencji

Ups! Licencja nie jest jeszcze aktywna


×

Licencja dla tej strony nie została jeszcze aktywowana lub licencja wygasła.


Spróbuj ponownie

  • Jeśli Twoja witryna działała i przestała, skontaktuj się ze swoją firmą hostingową - to firma, za którą płacisz za stronę internetową, domenę lub hosting
  • Jeśli Twoja witryna jeszcze nie działała, prawdopodobnie nie masz licencji. Możesz skontaktować się ze swoją firmą hostingową w celu uzyskania pomocy lub samodzielnie uzyskać licencję
    Zaloguj się Uzyskaj licencję dla domeny