Dr Sobaniec - dr n. med. stom. Stefan Sobaniec MD–PhD

      Mapa strony

Oddbudowa zębów na implantach stomatologicznych

Implanty stomatologiczne to trwałe, stabilne uzupełnienia protetyczne zamontowane na śrubach wkręconych w kość, które można stosować w celu zastąpienia jednego brakującego zęba, kilku brakujących zębów lub całych łuków zębowych. Wkład implantu stomatologicznego, będący śrubą wykonaną z tytanu, jest chirurgicznie umieszczany w kości szczęki w miejscu brakującego zęba. Zastępuje on brakujący korzeń zęba i zapewnia stabilność uzupełnienia protetycznego. Następnie często konieczny jest okres gojenia, aby kość zaczęła łączyć się z biokompatybilnym wkładem.

Po tym okresie gojenia lekarz stomatolog umieszcza uzupełnienie protetyczne, czyli ząb zastępczy, na szczycie wkładu implantu. W zależności od tego, jakich zębów brakuje i jakie są indywidualne potrzeby pacjenta, uzupełnienie na implantach może mieć postać korony protetycznej, mostu protetycznego albo protezy całkowitej lub częściowej. Każda odbudowa na implantach jest wykonywana na zamówienie i dopasowywana do uśmiechu pacjenta w sposób wygodny i estetyczny.

Uzupełnienie brakującego zęba może przywrócić uśmiechowi optymalny stan zdrowia, funkcjonalność i wygląd. Implant stomatologiczny jest doskonałym sposobem na przywrócenie uśmiechu, ponieważ jest on zaprojektowany tak, aby wyglądał, funkcjonował i był odczuwany tak samo jak naturalne zęby, a przy odpowiedniej pielęgnacji może służyć przez całe życie. 

Szukaj

Informacje o licencji

Ups! Licencja nie jest jeszcze aktywna


×

Licencja dla tej strony nie została jeszcze aktywowana lub licencja wygasła.


Spróbuj ponownie

  • Jeśli Twoja witryna działała i przestała, skontaktuj się ze swoją firmą hostingową - to firma, za którą płacisz za stronę internetową, domenę lub hosting
  • Jeśli Twoja witryna jeszcze nie działała, prawdopodobnie nie masz licencji. Możesz skontaktować się ze swoją firmą hostingową w celu uzyskania pomocy lub samodzielnie uzyskać licencję
    Zaloguj się Uzyskaj licencję dla domeny