Dr Sobaniec - dr n. med. stom. Stefan Sobaniec MD–PhD

      Mapa strony

Hemisekcja, radektomia, resekcja wierzchołka korzenia zęba - zabiegi pozwalające na utrzymanie zęba nawet w przypadku dużych zmian zapalnych

Usuwanie zmian zapalnych i resekcja wierzchołka korzenia

zabieg polegający na odcięciu wierzchołka korzenia z równoczesnym usunięciem zmian zapalnych i zabezpieczeniem korzenia przed ponownym powstaniem stanu zapalnego

- stosuje się go, gdy zmiana około wierzchołkowa nie przekracza 1/3 długości korzenia

- zastosowane metody leczenia endodontycznego nie likwidują zmian zapalnych

- nie ma możliwości prawidłowego wypełnienia kanału (warunki anatomiczne, złamane narzędzie, cement). Resekcję najczęściej wykonuje się przy zębach jednokorzeniowych (przednich).

Hemisekcja i radektomia

Dotyczy zębów wielokorzeniowych, gdy nie ma możliwości prawidłowego przeleczenia jednego z kanałów. Radektomia polega na odcięciu całego problematycznego korzenia, zaś hemisekcja to usunięcie połowy zęba wraz z jednym z korzeni - pozostała część zostaje odbudowana za korony protetycznej.

Leczenie zmian zapalnych zębów w Białymstoku - zapewnij swoim zębom odpowiednią opiekę! Skorzystaj z usług profesjonalnych stomatologów w Białymstoku, którzy pomogą Ci w skutecznym leczeniu zmian zapalnych zębów. Dowiedz się, jakie metody leczenia są dostępne i jakie są efekty leczenia.

Jeśli szukasz doświadczonego stomatologa w Białymstoku, który skutecznie pomoże Ci w walce z bólem zębów, to jesteś we właściwym miejscu. Nasz zespół stomatologów z Białegostoku oferuje profesjonalną opiekę dentystyczną oraz szeroki zakres usług stomatologicznych, które pomogą Ci wyeliminować ból zębów i poprawić stan twojego uzębienia.


Szukaj