Skip to main content
Zrozumieć problem

Specjalizacje stomatologiczne

specjalizacje stomatologiczne

Specjalizacje stomatologiczne
Istnieje dziewięć dziedzin uznanych jako specjalności stomatologiczne. Aby umożliwić Państwu lepsze zrozumienie leczenia i ewentualnych skierowań, nasi dentyści i zespół przedstawili informacje na temat każdej dziedziny specjalizacji. Aby dowiedzieć się więcej o specjalnościach stomatologicznych Dr Stefan Sobaniec Białystok – Centrum, i aby umówić się na wizytę u Dr Stefanem Sobańcem, prosimy o kontakt pod numerem +48857447185.

W obrębie stomatologii istnieje kilka specjalizacji. Specjalność jest dziedziną stomatologii, która została formalnie uznana przez Polskie prawo i wymaga dodatkowej edukacji i szkolenia. Podczas gdy nasz dentysta i jego zespół zrobi wszystko, co w naszej mocy, aby dbać o Twój uśmiech, jeśli Twój przypadek jest szczególnie skomplikowany, może trzeba będzie skierować Cię do specjalisty stomatologa, aby zapewnić, że osiągniesz optymalne wyniki. W zależności od potrzeb, może powinniśmy skierować Cię do:

Endodonty, czyli lekarza stomatologa, który specjalizuje się w badaniu i leczeniu miazgi zęba. Miazga zęba jest najbardziej wewnętrzną warstwą zęba, w której znajdują się jego żywe tkanki.
Periodontolog, który koncentruje się na badaniu i leczeniu tkanek przyzębia (dziąseł), które otaczają zęby i stanowią dla nich podporę.
Ortodonta, który diagnozuje, zapobiega i koryguje nieprawidłowości w sposobie dopasowania zębów do siebie.
Chirurg szczękowo-twarzowy , który specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym chorób, urazów i wad.
Protetyk, czyli lekarz stomatolog specjalizujący się w diagnozowaniu, planowaniu leczenia, rehabilitacji i utrzymaniu funkcji jamy ustnej, zdrowia, wyglądu i komfortu pacjentów cierpiących na schorzenia związane z brakiem lub wadą zębów i/lub tkanek jamy ustnej.
Stomatolog dziecięcy, który skupia się na kompleksowej opiece zdrowotnej nad jamą ustną niemowląt i dzieci w okresie dojrzewania.
Aby uzyskać więcej informacji na temat specjalności stomatologicznych, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszego gabinetu już dziś.