Skip to main content
higiena jamy ustnej

Higiena jamy ustnej ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowej jamy ustnej. Podczas gdy nasi dentyści i zespół robią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc Ci cieszyć się dobrym zdrowiem jamy ustnej, większość ciężaru utrzymania zębów i dziąseł w czystości, wolnej od chorób i próchnicy spoczywa na Tobie. Podczas wizyty u dr Stefana Sobańca, przeanalizujemy z Tobą Twoją domową codzienną praktykę pielęgnacyjną i wydamy wszelkie potrzebne zalecenia, w jaki sposób możesz poprawić swoją higienę jamy ustnej. Zapewnimy również instrukcje dotyczące prawidłowych sposobów szczotkowania i nitkowania zębów. Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu +48857447185, aby umówić się na wizytę u dr Stefana Sobańca i dowiedzieć się więcej o higienie jamy ustnej w naszym gabinecie w Białymstoku.

Podczas Twojej wizyty w naszym gabinecie, nasz zespół ciężko pracuje, aby poprawić zdrowie jamy ustnej. Istotne jest jednak, aby kontynuować dbanie o swój uśmiech w domu poprzez konsekwentne utrzymanie higieny jamy ustnej. Dobra higiena jamy ustnej obejmuje szereg codziennych nawyków i praktyk, które pomagają utrzymać zdrowy i jasny uśmiech. Nasi dentyści i zespół zalecają, aby stosować się do tych podstawowych zasad, aby pomóc Twojemu uśmiechowi pozostać w optymalnym zdrowiu:

Szczotkuj zęby po każdym posiłku lub co najmniej dwa razy dziennie. Zachęcamy do używania szczoteczki o miękkim włosiu i pasty do zębów, która zawiera fluor.
Nitkuj zęby co najmniej raz dziennie. Najważniejszą porą na nitkowanie jest czas tuż przed pójściem wieczorem spać.
Stosuj zrównoważoną dietę. Ograniczenie spożywania bardzo słodkich i kwaśnych pokarmów może pomóc w zapobieganiu próchnicy zębów.
Regularnie odwiedzaj naszego dentystę co sześć miesięcy. Podczas tych wizyt, zapewnimy profesjonalne czyszczenie zębów i dokładne badanie stomatologiczne, aby upewnić się, że zapewniamy wszelkie potrzebne zabiegi profilaktyczne lub uzupełniające.


Podczas wizyty u Dr Stefana Sobańca i naszego zespołu, przeanalizujemy z Tobą Twoje nawyki w zakresie higieny jamy ustnej i udzielimy Ci niezbędnych informacji na temat wszelkich dodatkowych kroków, które możesz podjąć w celu dalszej poprawy stanu zdrowia jamy ustnej. Aby dowiedzieć się więcej o higienie jamy ustnej i zaplanować następną wizytę w naszym gabinecie, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia nas dzisiaj.