Skip to main content
Stomatologia Estetyczna

Wybielanie zębów solą

wybielanie solą

Wybielanie zębów solą

Wybielanie zębów solą to dość niekonwencjonalny, choć niestety do tej pory popularny sposób . Podobnie jak w przypadku sody – szczoteczkę moczy się w roztworze soli kuchennej i szczotkuje zęby.

Niestety, ten domowy sposób może raczej tylko zaszkodzić. Sól działa zakwaszajaco, a stosowana w nadmiarze może też uszkodzić szkliwo.

Podsumowując – sól niech zostanie w kuchni. Nie dość, że może zaszkodzić zębom i dziąsłom, to jeszcze jako proszek do zębów ma wyjątkowo mało atrakcyjny smak…

Polecam profesjonalne wybielanie zębów lampą w gabinecie w Białymstoku, lub wybielanie zębów nakładkowe w domu.

W przypadku wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym możemy mieć pewność, że zabieg przeprowadza się pod okiem profesjonalisty i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Profesjonalne wybielanie nie zwiększa podatności zębów na próchnicę ani nie osłabia ich struktury. Zaletą tego rozwiązania jest również fakt, że w razie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu, zostaną Państwo poinformowani przez nasz personel.

Jeśli chcesz rozjaśnić uśmiech umów się na wizytę informacyjną – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przedstawimy plan działania.

Wybielanie zebów w Białymstoku wykonujemy za pomocą lampy Philips Zoom 2 Power lub zestawów domowych Philips Nitewhite i Philips Daywhite.

Wybielanie w gabinecie

przeprowadza się przy użyciu specjalistycznej lampy, zaś cały zabieg trwa 1-2 godziny. Na zęby nakładany jestżel wybielający o niskim (6%) stężeniu, którego działania zostaje wzmocnione podczas naświetlania lampą. Zaletą tego rozwiązania jest natychmiastowy efekt wybielenia. Niestety jest on mniej trwały w porównaniu z metodą nakładkową.

Wybielanie nakładkowe

przygotowujemy specjalne nakładki, tzw. szyny do wybielania zębów. Nakładki wypełnia się żelem i nakłada na noc (lub na kilka godzin w ciągu dnia), a całą procedurę powtarza się przez kilka do kilkunastu dni, zgodnie z zaleceniami lekarza. Minusem tego rozwiązania jest to, że na efekt trzeba trochę poczekać. Dodatkowo trakcie wybielania i kilka dni po jego zakończeniu pacjent musi stosować tzw. białą dietę. W tym czasie należy zrezygnować z napojów i pokarmów mocno barwiących, które mogłyby wpłynąć na ostateczny efekt zabiegu.

Podsumowując

Jeśli zdecydujesz się na wybielanie zębów lampą w białymstoku, to w naszym gabinecie łączymy te dwie metody – wybielanie lampą oraz wybielanie nakładkowe – aby efekt był długotrwały i niepowtarzalny.