Skip to main content
Stomatologia Estetyczna

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną

wybielanie sodą

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną (czyli wodorowęglanem sodu) to jeden z najstarszych domowych sposobów na biały uśmiech. Zgodnie z przepisem nakładamy na szczoteczkę do zębów nieco sody i czyścimy w ten sposób zęby.

Taka metoda przynosi jednak tylko krótkoterminowe korzyści. Wysokie stężenie sody oczyszczonej daje wprawdzie niewielki efekt wybielający, ale wpływa negatywnie na szkliwo. Po takich zabiegach zęby staną się słabsze i bardziej podatne na przebarwienia.

Z drugiej strony, niewielkie stężenia sody znajdują się wielu dostępnych na rynku pastach do zębów. Jej działanie jest jednak uzupełniane przez pozostałe składniki past.

Jaki z tego wniosek? Lepiej odpuścić sobie sodę oczyszczoną. Nie osiągniemy efektu lepszego niż przy zastosowaniu popularnych wybielających past do zębów, a możemy dodatkowo zaszkodzić zębom.

Zabieg wybielania zębów u dentysty pozwala na skuteczne wybielenie uzębienia o kilka albo nawet kilkanaście odcieni. Dla wielu osób przeszkodą może wydać się cena wybielania zębów w gabinecie. Ile w rzeczywistości kosztuje wybielanie poszczególnymi metodami? Czy warto oszczędzać i wybielać zęby w domu?

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest kosztowne, dlatego wiele osób decyduje się na domowe alternatywy. Paski wybielające, nakładki czy pasty są o wiele tańsze niż usługi dentystyczne. Należy jednak liczyć się z ryzykiem stosowania takich produktów na własną rękę, szczególnie w przypadku niedoleczonych zębów, odsłoniętych szyjek czy nadwrażliwości. Wybielanie domowe nie zawsze jest skuteczne, a w przypadku zębów martwych – niemożliwe.

Zabiegi wybielania zębów są skuteczniejsze od domowych metod, a przy tym indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjenta. Ceny zabiegów wybielających zależą od miasta i konkretnego gabinetu. Przykładowe ceny dla poszczególnych metod stosowanych w naszym gabinecie prezentują się następująco: wybielanie lampą Zoom 2 Advanced power + domowy zestaw podtrzymujący – 1200PLN, wybielanie nakładkowe Nitewhite lub Daywhite – od 600PLN.

Leave a Reply