Skip to main content
Stomatologia Estetyczna

Nadwrażliwość zębów – jak sobie radzić ?

Tlenek cynku z eugenolem

Nadwrażliwość   To ból odczuwany w okolicach jednego lub kilku zębów spowodowany spożywaniem ciepłego, zimnego lub słodkiego jedzenia i picia. Ból może być krótkotrwały, ale może również utrzymywać się godzinami.

Przyczyny nadwrażliwości zębów

  • Nadmierne szczotkowanie lub używanie zbyt twardej szczoteczki
  •  Choroby takie jak zapalenie dziąseł powodują ból i uszkodzenie tkanki w okolicach zębów. Uszkodzeniu może również ulec więzadło,  co powoduje chwianie się zęba oraz przenikanie ciepła i zimna do korzenia zęba podrażniając nerwy. Powierzchnia uszkodzonego zęba szybko pokrywa się płytką nazębną. W ten sposób bakterie mają ułatwiony dostęp do zębiny powodując próchnicę.
  • Ludzie którzy zgrzytają zębami, zaciskają szczęki przez sen mogą uszkodzić szkliwo zębów odsłaniając zębinę co również może prowadzić do nadwrażliwości.
  • Osoby w wieku pomiędzy 25 a 30 lat zostały uznane za najbardziej podatne na nadwrażliwość zębów.
  • Wybielające pasty do zębów-tego typu pasty zawierają składniki, które fizycznie lub chemicznie oddziaływują na szkliwo co przy zbyt częstym używaniu może prowadzić do ścierania szkliwa.
  • Żywność z wysoką zawartością kwasów – taka jak pomidory, cytryny, pomarańcze i inne cytrusy – może mieć negatywny wpływ na zęby.
  • Czasami nadwrażliwość zębów może być spowodowana zabiegami takimi jak odbudowa zęba lub leczenie kanałowe. Ten rodzaj nadwrażliwości nie powinien trwać długo i zanikać po kilku dniach.

Jak to wpływa na wybielanie?

Jak widać jest wiele czynników wpływających na to czy nasze zęby są mniej lub bardziej nadwrażliwe.  Proces wybielania, sam w sobie nie jest procesem inwazyjnym jednak podczas wybielania moze pojawić się nadwrażliwość zębów. Mija ona w okresie od 1-3 dni po zakończeniu  wybielania. Na szczęscie na rynku są dostępne preparaty, które całkowicie znoszą nadwrażliwość zębów, na czas wybielania.

Preparat – Ultra Ez firmy Opalescence zawierający  azotan potasu oraz jon fluorowy  (związki występujące w dobrych pastach wspomagjących leczenie nadwrażliwości)  w stężonej dawce. Preparat jest gęstym, lepkim żelem (łatwym do aplikacji), powoli uwalniającym substancję czynną. Służy do usuwania nadwrażliwości spowodowanej odsłoniętą zębiną korzeni, chorobami przyzębia, wybielaniem, oszlifowaniem zębów pod uzupełnienia protetyczne, starciem zębów spowodowanym szczotkowaniem itp.

Sposób użycia – przed rozpoczęciem wybielania zębów żelem wybielającym Opalescence – użyj swoich indywidualnych nakładek, w które zaaplikuj żel UltraEz i pozostaw na zębach całą noc. Dzięki właściwosciom związków chemicznych zawartch w żelu, zęby będą prawidłowo zabezpieczone, i chronione na cały okres wybielania. Natępnego dnia od użycia tego preparatu, mozesz spokojnie przejść do procesu wybielania, bez obawy że ewentualny ból, dyskomfort, będzie doskwierał Ci przez parę najbliższych dni.

W aktualnej ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo również zestaw zawierający 2 strzykawki żelu Ultra Ez, które wystarczą na cały proces wybielania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.