Skip to main content
LECZENIE ZĘBÓW U DZIECI

Wkłady i nakłady stomatologiczne
Dr Henryka Sobaniec wykonuje wkłady i nakłady w przypadku, gdy uszkodzona jest ponad połowa powierzchni gryzącej zęba. Zadzwoń do nas pod numer +48857447185, aby dowiedzieć się więcej o wkładach i nakładach w Białymstoku – Centrum i umówić się na wizytę u naszych stomatologów w Białymstoku.

Inlay i onlay to uzupełnienia protetyczne, które stosuje się w celu naprawy uszkodzeń lub próchnicy. Jeśli uszkodzenie nie jest na tyle rozległe, aby uzasadniać zastosowanie korony protetycznej, ale jest zbyt poważne, aby można je było naprawić za pomocą wypełnienia, nasz doświadczony lekarz stomatolog może zalecić wykonanie wkładu lub nakładu. Wkłady inlay i onlay, nazywane również koronami częściowymi, są wykonywane na zamówienie z porcelany, żywicy kompozytowej lub złota. Nasz dentysta zadba o to, aby wkład lub nakład idealnie pasował do zęba, przywracając zdrowie, funkcję i wygląd uśmiechu. Po założeniu, są one praktycznie niewyczuwalne w jamie ustnej i odbudowują część zniszczoonej naturalnej struktury zęba.

Zarówno wkłady inlay, jak i onlay są stosowane do odbudowy uszkodzonych zębów. Różnica między wkładem koronowo-korzeniowym a nakładem polega na tym, że wkład jest stosowany, gdy uszkodzenie nie sięga brzegów zęba, natomiast nakład jest stosowany, gdy uszkodzenie obejmuje jeden lub więcej brzegi. Pomożemy Ci ustalić, czy do przywrócenia Twojego uśmiechu potrzebny jest wkład czy nakład.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub do odwiedzenia nas dzisiaj, aby dowiedzieć się więcej o wkładach i nakładach stomatologicznych. Jesteśmy gotowi, aby przywrócić Ci uśmiech!