Skip to main content
fobia dentystyczna

Lęk i fobia stomatologiczna są dość powszechne. Niektóre badania wykazują, że nawet 75% osób odczuwa pewien poziom lęku związanego z leczeniem stomatologicznym. W Dr Stefan Sobaniec, oferujemy kilka rozwiązań, aby pomóc Ci czuć się swobodnie podczas leczenia. Twoje bezpieczeństwo i komfort są dla nas najważniejsze. Zachęcamy do kontaktu z nami pod numerem +48857447185, aby umówić się na wizytę z dr Stefanem Sobańcem i dowiedzieć się, jak możemy pomóc Ci opanować lęk i fobie stomatologiczne w naszym gabinecie w Białymstoku

Lęki i fobie stomatologiczne objawiają się w różny sposób, od łagodnych do umiarkowanych uczuć niepokoju i lęku po konkretne i wyniszczające obawy przed zbliżającymi się zabiegami. Fobia stomatologiczna jest jeszcze bardziej intensywna, często powoduje uczucie przytłaczającego, irracjonalnego strachu. W niektórych przypadkach, niepokój i strach mogą spowodować, że osoby unikają wszelkich zabiegów stomatologicznych, ryzykując zdrowie jamy ustnej i całego organizmu.

Bez względu na poziom lęku, nasi dentyści mogą Ci pomóc. Jesteśmy zobowiązani do uczynienia Twojej wizyty u Dr Stefana Sobańca tak łatwą, szybką i wygodną, jak to tylko możliwe.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć swój niepokój:

Poinformowanie naszych dentystów i zespołu o tym, że się boisz i czego się boisz, to świetny sposób na zmniejszenie lęku. Jeśli wiemy o Państwa lękach stomatologicznych, możemy poczynić specjalne przygotowania i zapewnimy, że będą Państwo na bieżąco informowani i zrozumieją, co się dzieje i dlaczego.
Techniki uspokajające. Ćwiczenie kontrolowanego oddechu lub znalezienie w pomieszczeniu przedmiotów odwracających uwagę często pomaga zachować spokój podczas wizyty.
Słuchanie muzyki. Podczas większości zabiegów dozwolone jest korzystanie z osobistych słuchawek. Dzięki temu możesz skupić się na czymś innym, co pomoże Ci zablokować wszelkie dźwięki wywołujące niepokój podczas zabiegu.
Robienie przerw. Jeśli potrzebujesz przerwy podczas leczenia, po prostu zasygnalizuj nam to lewą ręką, a my zrobimy kilka chwil przerwy.
Zdrowie Twojej jamy ustnej ma znaczący wpływ na zdrowie całego Twojego organizmu. Nie pozwól, aby strach powstrzymał Cię przed otrzymaniem opieki, której potrzebujesz. Prosimy o kontakt z naszym gabinetem dzisiaj, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc Ci opanować lęki i fobie stomatologiczne i zaplanować konsultację u naszych troskliwych stomatologów.